top of page

Fr., 16. Juli

|

Location is TBD

Mindful Week Berlin - Fotografia Kontemplacyjna & Santur

Zapraszamy na warsztat realizowany w ramach Mindful Week Berlin. Trzygodzinna sesja, ma na celu wprowadzenie nas w koncepcję fotografii kontemplacyjnej, a tym samym praktyki rozwijania wyboru tego, jak postrzegamy świat. Towarzyszyć nam będą piękne dźwięki instrumentu Santur.

Registration is Closed
See other events
Mindful Week Berlin - Fotografia Kontemplacyjna & Santur
Mindful Week Berlin - Fotografia Kontemplacyjna & Santur

Time & Location

16. Juli 2021, 18:00 – 21:00

Location is TBD

About the Event

Fotografia kontemplacyjna to coś więcej niż robienie zdjęć, to pełne połączenie z wizualnym bogactwem naszego życia. Rozwijając w sobie tę umiejętność możemy ją wykorzystywać we wszystkich dziedzinach fotografii. Portret, reportaż, fotografia dokumentalna, pejzaż i inne kierunki wymagają takiego samego uważnego umysłu fotografa.  

Akompaniować nam będzie muzyka na żywo, płynąca z irańskiego instrumentu - Santur. Brzmienia Santura wprowadzą nas jeszcze mocniej w kontemplacyjny nastrój.  Dźwięki tego instrumentu określane są jako melodie z duszą i sercem, wzbudzają one czyste emocje i spokój w sercach słuchaczy.  Santur (Santoor) to jeden z najstarszych i najważniejszych instrumentów perskiej muzyki klasycznej.  

Główne założenia warsztatu: 

- Poznanie zasad fotografii kontemplacyjnej, 

- Praca z narzędziami - Points of You®, 

- Praktykowanie medytacji z aparatem, 

- Praca z dźwiękami - relaksacja oraz refleksja, 

- Odkrywanie nowego podejścia do robienia zdjęć.  

Jaki sprzęt fotograficzny zabrać ze sobą? 

Dowolny aparat: telefony z aparatem, lustrzanki cyfrowe są mile widziane. Warsztat jest odpowiedni dla wszystkich poziomów umiejętności.  

Program: 

18:00 - 19:00 - Moc Fotografii oraz Muzyki czyli powitanie oraz rozpoczęcie pierwszego procesu opartego na metodologii Points of You® Zapoznanie się z Fotografią Kontemplacyjną. 

19:00 - 20:00 - Medytacja z kamerą - fotografowanie uważnymi technikami w otwartej przestrzeni.  

20:00 - 21:00 - Relaksacja dźwiękami oraz Proces Zamykający. Dzielenie się naszymi doświadczeniami oraz fotografiami.  

Kilka słów o nas:  

Joanna Furgał łączy miłość do fotografii z pasją do edukacji, tworząc procesy, w których używa między innymi narzędzi - Points of You®. Joanna pochodzi z Tychów, zajmuje się tworzeniem oraz przeprowadzaniem projektów oraz sesji fotograficznych w oparciu o fotografię terapeutyczną, modele refleksyjnego uczenia oraz coaching.  www.joannafurgal.com 

www.terapiafotografia.pl 

Hakan Tugrul będzie towarzyszył nam podczas warsztatu wraz z Santurem. Hakan jest muzykiem, urodzonym w Stambule. Postanowił nauczyć się gry na Santurze od mistrzów z Indii i Iranu, tam też podróżował i przyjmował nauki między innymi od Ali Bahrami Fard. Hakan używa improwizacji połączonej z medytacyjnymi kompozycjami - minimal.  https://www.youtube.com/watch?v=42tW17nIcOk... 

https://www.facebook.com/hakan.tugrul 

Rezerwacja Miejsc oraz Bezpieczeństwo.  

Przewidzianych mamy 6 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy także a zabranie z sobą masek, podczas warsztatu będziemy stosować się do zachowania odpowiedniego dystansu fizycznego.  

Inwestycja - 45€  

Gdzie odbędą się warsztaty?  Spotkamy się w naszym domowym studiu, gdzie stworzyliśmy dla Was ciepłą, kreatywną przestrzeń - ulica Rudower Str. - Berlin (30 min autobusem z Neukolln, 2 przystanki autobusowe od stacji metra - U7 Johannisthaler Chaussee). Cześć warsztatu odbędzie się także na zewnątrz. Dokładny adres będziemy wysyłać po zgłoszeniu chęci udziału oraz dokonaniu zakupu biletu.

Do zobaczenia!

Joanna & Hakan 

Share This Event

bottom of page